Lagom till kanelbullens dag som i år infaller den 4 oktober har Pressbyrån tagit fram en lyckobulle. En mumsig kanelbulle med ett meddelande under bullen, som skall påminna en om att man är speciell. Ett budskap med glimten i ögat.
Visst kan det ibland kännas som att dagarna endast rusar förbi oss och som att det man sysslar med egentligen saknar betydelse. I all den stress som våra dagliga göromål medför glömmer vi bort att berätta för vår omgivning hur viktiga våra medmänniskor är i våra liv. Att få bekräftelse är viktigare än man tror och det är också något som Pressbyrån tagit fasta på i sin lyckobulle.
Kan budskapet i en lyckobulle på Pressbyrån då verkligen falla in? Det verkar så. Kolla bara in deras ”prank” på Centralstationen i Stockholm i videon nedan.
Detta var ett sponsrat inlägg.